Futboll

Një mbrojtës shqiptar për Pirlon, Karagumruk firmos me 25-vjeçarin

Ibrahim Dresevic i mbaroi kontrata me Heerenveen. Lojtari i Kosovës (19 ndeshje me dardanët) ka vendosur të vazhdojë karrierën në Turqi.

25-vjeçari, i cili luan si qendërmbrojtës dhe shkatërrues, ka firmosur me Karagumruk, ekipin që sezonin e fundit e mbylli në vend të tetë në Superligën e Turqisë.

Karagumruk ka emëruar Andrea Pirlon si trajnerin e ri të skuadrës, me titullarin e Kosovës që do ketë shansin të punojë me italianin e njohur.

Dresevic ka lindur në Suedi dhe është rritur tek Elfsborg, klub tek i cili luajti përpara se të transferohej në Eredivisie te Heerenveen.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency