Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Një mbrojtës turk me parametra zero, drejtuesit e Interit nisin negociatat

Me situatën ende të paqartë për tre nga mbrojtësit si Milan Skriniar, Stefan De Vrij dhe Francesco Acerbi, te Interi janë vënë në lëvizje për të gjetur alternativa të tjera në prapavijë dhe si gjithmonë, ato me parametra zero janë të preferuarat e Marottës.

Së fundi në skenë ka dalë emri i turkut Çaglar Soyuncu, futbollist 26-vjeçar, i cili prej 2018-ës është pjesë e Leicesterit në Premier Leaguen angleze dhe ka një eksperiencë të konsiderueshme.

Kontrata e Soyuncu skadon në qershor dhe te Interi kanë nisur kontaktet me agjentët e turkut, në mënyrë që të hidhen bazat për një parakontratë në muajin janar.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...