Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Një moldav për Vllazninë, luajti titullar edhe ndaj Shqipërisë

Një moldav për Vllazninë. Klubi shkodran vijon punën për të kompletuar organikën në kuadër të eliminatoreve të Conference League, teksa futbollisti i radhës që mund t’u bashkohet kuqebluve është moldavi Victor Mudrac.

Qendërmbrojtësi 29-vjeçar ishte titullar për Moldavinë në ndeshjen ndaj Shqipërisë, teksa vlen të theksohet se numëron plot 16 ndeshje me përfaqësuesen moldave.

Sezonin e fundit, Mudrac ishte pjesë e klubit moldav të Petrocuv Hincesti dhe tashmë është një futbollist i lirë, teksa shkodranët kanë bërë tashmë ofertën e tyre dhe presin të marrin përgjigjen përfundimtare.

Vllaznia i bën ofertë mesfushorit shkodran, gati rikthimi i bujshëm

SuperSport mëson se palët janë shumë optimiste për të arritur një marrëveshje, me Mudrac që do t’i bashkohej kështu grupit të drejtuar nga Migen Memelli, të cilët po stërviten në Bosnjë dhe Hercegovinë.

Aktualisht shkodranët kanë në organikë edhe qendërmbrojtës të tjerë si Juric që ishte edhe sezonin e kaluar dhe tre afrimet e reja si Stojanovic, Sala dhe Cheshmediev, të afruar në gjysmën e dytë të qershorit.

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....