Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Një muaj jashtë, titullari i Interit humbet duelet me Juven e Napolin

Alessandro Bastoni iu nënshtrua testeve të specializuara mjekësore pas tërheqjes muskulore që pësoi në grumbullimin me kombëtaren e Italisë.

Përgjigja e analizave nuk ishte pozitive për mbrojtësin e Interit, i cili ka pësuar një dëmtim në pulpë. Duke humbur kështu duelet e rëndësishme për titullin kampion ndaj Juventusit dhe Napolit.

Dy transferta të vështira për kryesuesit e Serie A, të programuara në datat 26 nëntor dhe 3 dhjetor. Bastoni pritet t’u mungojë zikaltërve për rreth 1 muaj.

Lexo edhe: 

Një lajm negativ ky për teknikun Simone Inzaghi, i cili humbet një nga titullarët e ekipit në një fazë vendimtare të sezonit plot sfida të forta.

Bastoni pritet të rikthehet në dispozicion në mesin e muajit dhjetor. Tek Interi shpresojnë që të zbresë në fushë në transfertën e 17 dhjetorit ndaj Lazios në “Olimpico”.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...