Kategoria Superiore

Një muaj pa fitore, Partizani synon 3 pikët ndaj Bylisit në “Air Albania”

E planifikuar për sot në orën 16:00, Partizani-Bylis do të jetë sfida e fundit e javës së 27 të Kategorisë Superiore, dhe njëkohësisht e fundit e fazës së tretë, para se të nisë rrugëtimi final prej 9 javësh deri në finish.

Pas një periudhe pa rezultatet e duhura dhe vetëm një fitore në 7 ndeshjet e fundit, “të kuqtë” e Ilir Dajës do të kërkojnë të marrin tre pikët ndaj mallakastriotëve, për t’u ngjitur në vendin e dytë bashkë me Vllazninë.

Hera e fundit që Partizani ka fituar, daton thuajse një muaj më parë në derbin ndaj Tiranës, ndaj sot do të kërkohet kthesa, sidomos nga reparti i sulmit, që ka përfunduar nën akuzë për finalizimin e dobët.

Trajneri i kryeqytetasve ka grupin e plotë në dispozicion dhe ka kërkuar nga të tijtë angazhim maksimal për të marrë tre pikët dhe për të qenë edhe më pranë kreut, ndonëse sfida e sotme nuk do të jetë aspak e lehtë.

Megjithatë mallakastriotët janë në një moment mjaft të mirë, pasi kanë marrë 8 pikë në 4 ndeshjet e fundit dhe duan të sigurojnë mbijetesën direkt, ndaj duan të përfitojnë maksimalisht edhe nga humbja e Kastriotit për t’iu afruar krutanëve.

“Air Albania” do të jetë impianti që do të presë sfidën e sotme, me një terren fantastik që mund të ndihmojë jo pak futbollistët teknikë të Partizanit, por sigurisht të favorizojë edhe daljet e shpejta në kundërsulm të mallakastriotëve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency