Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Një ndër tre më të mirët”, Schweinsteiger i dashuruar me Leaon

Pasi deklaroi përpara ndeshjes Napoli-Milan (1-1) se finalja e këtij edicioni në Champions League do të jetë Manchester City-Milan, Bastian Schweinsteiger është ndalur te Rafael Leao.

Portugezi ishte protagonist në kualifikimin e kuqezinjve në gjysmëfinale. Në barazimin në “Diego Maradona”, Leao krijoi i vetëm golin e skuadrës së Piolit duke dribluar gjithë mbrojtjen napolitane.

Lexo edhe:

Në fund u tregua altruist, pasoi për Giroud dhe francezi dërgoi lehtësisht topin në rrjetë. “Asisti i Leaos për Giroud është një nga më të bukurit që kam parë kohët e fundit.

Nëse ai do të arrijë të demonstrojë më shpesh cilësitë e tij, atëherë do të jetë një nga tre lojtarët më të mirë në planet”.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...