Kategoria Superiore

Një nr. 10 nga Brazili, Kukësi prezanton blerjen e re

U larguan Musolli dhe Rroca, Kukësi zgjedh një brazilian fantazist për të mbushur boshllëkun e krijuar në mesfushë. Klubi verilindor me anë të një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar afrimin e lojtarit 25-vjeçar, por me përvojë në futbollin europian, Matheus Leiria dos Santos.

Njoftimi i Kukësit: 

“Matheus Leiria dos Santos është zyrtarisht futbollist i Kukësit. Mesfushori brazilian ka firmosur sot kontratën me klubin verilindor për 2 sezonet e ardhshme dhe ka zgjedhur të mbajë veshur fanellën me numrin 10. Leiria e njeh mirë futbollin europian, duke qenë se ka luajtur në kampionatin grek me fanellën e Platanias e në Danimarkë me Helsingor e Hobro. Gjithashtu, Leiria ka luajtur edhe në kampionatin brazilian me ekipe si Fluminese U-20, GE Juventus, Gloria e Barra.

Leiria do të vihet nën urdhrat e trajnerit Gega menjëherë sapo skuadra të përfundojë pushimin e dhënë nga trajneri. Leiria luan si mesfushor i avancuar por edhe si mesfushor krahu.

Skeda e Lojtarit:

Emri: Matheus Leiria dos Santos

Mosha: 25 vjeç

Kombësia: Brazilian

Pozicioni: Mesfushor

Klubet e mëparshme: Fluminese U-20, GE Juventus, Hobro, Gloria, Barra, Helsingor, Platanias.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency