Futboll

Një pengesë e madhe, ja pse Ronaldo nuk mund të transferohet te Bayern

Ditët e fundit në medie po qarkullon lajmi i transferimit të Cristiano Ronaldos te skuadra e Bayern Munich, ku shihet si pasues i Robert Lewandowskit me polakun që dëshiron të largohet në drejtim të Barcelonës këtë verë.

Megjithatë një kalim i Ronaldos në Bundesligë do të ishte një risi e vërtetë. Vlen të theksohet se Ronaldo nuk është i lumtur te Manchester United, duke i shtuar edhe faktin që “Djajtë e Kuq” nuk do të luajnë këtë sezon në Champions League, largimi i portugezit duket shumë i mundshëm.

Bazuar raportimeve të medieve gjermane, pavarësisht faktit që Ronaldo mund të largohet nga United, mundësia e kalimit të tij te Bayern është shumë e vogël.

Ronaldo merr rreth 29 milionë euro neto në vit te “Djajtë e Kuq” dhe diçka e tillë “do të hidhte në erë” strukturën e pagave te Bayern dhe klubi gjerman kurrsesi nuk mund ta lejojë të ndodhë kjo gjë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Atletico Madrid
1
1
0
0
3
0
+3
3
3Real Betis
1
1
0
0
3
0
+3
3
4Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
5Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
6Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
7Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
8Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
9Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
10Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
11Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
12Mallorca
1
0
1
0
0
0
0
1
13Athletic Club
1
0
1
0
0
0
0
1
14Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
15Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
16Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
17Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
18Elche
1
0
0
1
0
3
-3
0
19Getafe
1
0
0
1
0
3
-3
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency