Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Një person përfundon në spital, Immobile aksident me makinë pranë stadiumit Olimpico

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile është përfshirë në një aksident pranë stadiumit Olimpico në Romë, teksa makina e tij është përplasur me një tramvajë. 33-vjeçari shpëtoi pa dëmtime serioze teksa pati probleme vetëm në krah.

Nga ana tjetër, “Corriere Dello Sport” raporton se nga aksidenti ka mbetur i dëmtuar më rëndë një person i cili është shoqëruar nga ambulanca për në spital. Ndërkohë, sa i takon rrethanave të aksidentit, Immobile pretendon se faji ishte i tramvajës që kaloi me semafor të kuq dhe më pas u përplas me makinën e futbollistit.

Lexo edhe:

Nga ana tjetër, Immobile u interesua edhe për personin që u shoqërua për në spital duke kërkuar informaione të mëtejshme rreth gjendjes së tij në mënyrë që t’i qëndroj pranë në rast nevoje. Këtë sezon të Serie A, Immobile ka shënuar 10 gola me fanellën e Lazios duke e ndihmuar skuadrën të renditet aktualisht në vendin e dytë të kampionatit.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...