Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Një qendërmbrojtës për Tuchel, Chelsea përgatit ofertën finale

Wesley Fofana është i përzgjedhuri i Chelseat për të kompletuar mbrojtjen, teksa pas firmës me Koulibaly, po përgatit sulmin final për 21-vjeçarin francez.

Mediat pranë klubit londinez raportojnë se mes Chelseat dhe futbollistit ka tashmë një marrëveshje të plotë për pagën dhe kohëzgjatjen e kontratës, që do të jetë 5-vjeçare.

Ndërkohë, javën tjetër drejtuesit e bluve të Londrës do të provojnë të arrijnë marrëveshjen me Leicesterin, që deri tani ka refuzuar dy oferta, prej 70 dhe 75 milionë eurosh, duke bërë të qartë se synon të paktën 90 milionë euro.

Fofana është pjesë e Leicester që prej verës së 2020-ës, kur u transferua nga St. Ettiene, teksa që atëherë është rritur ndjeshëm, ndaj te Chelsea e shohin si investimin perfekt për të tashmen dhe të ardhmen, duke qenë se francezi është vetëm 21 vjeç.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...