Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

“Një shekull plot momente magjike dhe emocione”, Duka uron Flamurtarin

Flamurtari i Vlorës feston sot 100-vjetorin e krijimit të klubit. Të shumta kanë qenë urimet për kuqezinjtë, një ndër skuadrat më të njohura dhe të lavdishme të futbollit shqiptar.

Mes tyre edhe ai i Armand Dukës, presidentit të FSHF-së, i cili shkruan këto radhë në faqen e tij zyrtare. “FC Flamurtari mbush sot 100 vjeç! Një shekull histori e mbushur plot me momente magjike dhe emocione të mëdha. Vlora dhe gjithë Shqipëria krenohen me historinë e lavdishme të djemve kuqezi.

Lexo edhe: 

Në këtë 100 vjetor kam kënaqësinë dhe privilegjin që t’i përcjell urimet më të mira në emër të Federatës Shqiptare të Futbollit dhe emrin tim personal.

I urojmë klubit legjendar të futbollit shqiptar sa më shumë suksese dhe rezultate pozitive në këtë shekull të ri që po nisin sot!”, përfundon urimi i kreut të futbollit shqiptar.

Flamurtari shkëlqeu në fundin e viteve ’80 në arenën ndërkombëtare. Kuqezinjtë mbërritën deri në 16 skuadrat më të mira të Kupës UEFA në sezonin 1987/198.

Të paharrueshme mbeten duelet ndaj Barcelonës së madhe dhe eliminimi i Partizanit të Beogradit. Flamurtari zhvilloi katër ndeshje përballë katalanasve, duke fituar një, barazuar dy e humbur një.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...