Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Një shqiptar ndëshkon “Aspirinat”, goli i dytë në Bundesligë në më pak se dhjetë ditë

Një shqiptar zhbllokon sfidën mes Augsburgut dhe Bayer Leverkusenit, në sfidën e parë të javës së 19-të të Bundesligës. Në minutën e 55-të, vendësit kaluan në epërsi falë golit të Mërgim Berishës, që “u harrua” i vetëm në zonë, pa hasur asnjë vështirësi për ta dërguar topin në rrjetë me kokë. Ky finalizim rezultoi vendimtar për fitoren minimale të Augsburgut.

Për 24-vjeçarin është goli i dytë brenda pak ditës, pasi ka shënuar golin e fitores në sfidën e 25 janarit, kundër Borussias së Moenchengladbachut.

Mërgim Berisha ka lindur në Gjermani dhe ka luajtur 13 ndeshje me përfaqësuesen U-21 të këtij vendi.

 

 

 

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...