Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Një shqiptar te Gjermania, 19-vjeçari në stërvitje me ekipin e Nagelsmann

Brajan Gruda te Gjermania. Talenti 19-vjeçar me origjinë shqiptare, i cili është paraqitur shumë mirë këtë sezon në Bundesliga me ekipin e Mainzit, ka zgjedhur të përfaqësojë vendlindjen dhe jo origjinën.

Sulmuesi i djathtë, autor i 4 golave dhe 3 asisteve me Mainzin në kampionatin që sapo përfundoi, do të nisë stërvitjen me Gjermaninë në javën e ardhshme.

Trajneri Julian Nagelsmann e pëlqen shumë dhe ka vendosur ta bëjë pjesë të përgatitjeve të Gjermanisë për Europianin që do të zhvillohet në shtëpi.

Lexo edhe:

Lojtari ofensiv do të stërvitet me pjesën tjetër të skuadrës, por vetëm kaq. Pasi nuk do të jetë pjesë e Gjermanisë në Euro 2024.

Gjithsesi, shtypi gjerman raporton se Gruda do të ketë mundësitë e tij pas kompeticionit, me Nagelsmann që e sheh si një potencial dhe kandidat për përfaqësimin e 4 herë kampionëve të botës në Botërorin e vitit 2026.

19-vjeçari i lindur në Speyer, ka luajtur me të gjithë kombëtaret e moshave të Gjermanisë. Nga U15 deri në U21.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...