Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Një sulmues nga Angola për Jose Mourinhon, kushton 8.5 milionë euro

Roma sapo e ka arkivuar sezonin 2022/2023 dhe në kryeqytetin italian po planifikojnë vitin e ardhshëm.

Në fakt, nuk ka kohë për pushime, drejtuesit verdhekuq po punojnë për të përforcuar skuadrën që do të ketë në dispozicion José Mourinhos.

Roma, me fitoren e fundit ndaj Spezias, në “Olimpico”, siguroi pjesëmarrjen në Europa Leage, por në atë mbrëmje pësoi një dëmtim të rëndë sulmuesi Tammy Abraham, i cili do të mund të kthehet në dispozicion të Mourinhos vetëm në fund të vitit.

Drejtori sportive, Tiago Pinto, ka lëvizur tashmë për të përforcuar repartin e sulmit dhe pas Aouar dhe N’Dicka ai është gati të mbyllë goditjen e tretë në hyrje.

Lexo edhe: 

Siç raporton “Calciomercato.com”, drejtuesit e Romës janë takuar me Spezian për të folur për M’Bala Nzola.

Palët mësohet se e kanë arritur marrëveshjen për 8.5 milionë euro, plus bonuset.

Duhet pritur ndeshja play-off mes Spezias dhe Veronës për të përcaktuar kalimin e M’Bala Nzola në Romë.

Sipas raportimeve nga “Calciomercato.com”, lojtari me origjinë nga Angola nuk do të jetë zëvendësuesi i Abrahamit. Në fakt, verdhekuqtë po monitorojnë edhe profile të tjera dhe po vlerësojnë një tjetër goditje në sulm për të zëvendësuar anglezin.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...