Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Një sulmues për Inzaghin, Interi piketon “veteranin” e Bayernit

Shumë emra po qarkullojnë për sulmin e ri të Interit. Simone Inzaghi ka nevojë për një përforcim në ofensivë, por drejtuesit zikaltër po hasin vështirësi të mëdha në këtë aspekt.

Së fundmi ka dalë në skenë Erik Maxim Choupo-Moting. 34-vjeçari kamerunas që luan me Bayern Munchen në Bundesliga.

Kartoni i goleadorit afrikan vlerësohet 10 mln euro. Kaq kërkojnë kampionët e Gjermanisë për ta lënë të lirë.

Lexo edhe:

Nëse do të arrihet marrëveshja, ky do të ishte operacioni i dytë mes dy klubeve brenda pak ditëve. Dhe sërish lëvizje nga Bayerni në Milano.

Drejtuesit e dy klubeve ranë dakord për kalimin e portierit Yann Sommer tek Interi. Për shumën 6 mln euro.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...