Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Një sulmues shqiptar në Serinë A, i bashkohet Kalajt te Frosinone

Frosinone përforcon sulmin me një futbollist shqiptar. Gazetar italian, Ganluca Di Marzio, siguron se skuadra italiane, e sapongjitur në Serinë A, ka marrë me parametër zero Marvin Çunin, i cili sezonin e fundit luajti në radhët e Saarbrucken (9 gola në 32 ndeshje), në ligën e tretë gjermane, i huazuar nga Bayerni i Mynihut.

21-vjeçari, i cili ka qenë pjesë e Shqipërisë U-19 (ka shënuar një gol në tri ndeshje), është larguar si lojtar i lirë nga ekipi bavarez, që gjithsesi ka ruajtur një përqindje të vlerës së kartonit të tij në rast se do ta shesë në të ardhmen.

Lexo edhe: 

Sulmues shtatlartë ka zbarkuar në Itali dhe në orët e ardhshme pritet dhe zyrtarizimi nga Frosinone.

Çuni gjen te Frosinone një tjetër shqiptar, pikërisht qendërmbrojtësin Sergio Kalaj, një tjetër futbollit që ka përfaqësuar Shqipërinë nga U-17 deri tek U-21.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...