Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Një talent holandez në fokusin e Realit, garë me dy klube angleze

Real Madrid është në kërkim të një portieri të dytë, pasi Thibaut Courtois është i paprekshëm. Spanjollët duan një për të zëvendësuar Andriy Lunin, i cili në të ardhmen mund të marrë vendin e portierit belg.

Mediat iberike shkruajnë se Reali po shikon “gardianin” e Anderlecht, Bart Verbruggen. Për të interesohen edhe klubet angleze të Liverpool dhe Manchester United, çka e bën garën mjaft interesante.

Lexo edhe: 

Holandezi, vetëm 20 vjeç, është nën kontratë deri më 30 qershor 205 dhe klubi belg e shet atë për të paktën 5 milionë euro. Verbruggen është edhe portier i Holandës U21.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...