Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Një talent nga Holanda për Partizanin, të kuqtë huazojnë sulmuesin 20-vjeçar

Partizani plotëson radhët në organikë me një sulmues 20-vjeçar. Fjala është për Fabian Shahaj i cili afrohet në radhët e të kuqve me anë të formulës së huazimit me lojtarin që i përket holandezëve të Ado Den Hag. Shahaj për herë të parë do të luajë në kampionatin shqiptar teksa është formuar në Holandë aty ku ka qenë pjesë e moshave të Ado Den Hag.

Tashmë, në Superiore, Shahaj do të provojë të fitojë më shumë eksperiencë dhe të spikasë për t’u rikthyer sërish në Holandë teksa Partizani ka nevojë për lojtarë në repartin ofensiv pas largimit te Metz në Francë të Xhuljano Skukës.

Njoftimi i Partizanit:

✍️FK Partizani zyrtarizon afrimin e Fabian Shahaj në familjen e kuqe. Drejtuesit dhe lojtari kanë arritur marrëveshjen me klubin hollandez ADO Den Hag për huazimin e sulmuesit 20 vjeçar. Shanaj i cili ka qenë edhe pjesë i ekipit tonë përfaqësues U-19, me Partizanin do të provojë edhe eksperiencën e parë në kampionatin tonë.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...