Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Një tifoz humb jetën në “Veltins Arena”, ndalen koret në respekt të tij

Një urgjencë mjekësore në tribunë la në hije minutat e fundit të ndeshjes së Bundesligës ndërmjet Schalke 04 dhe Bayer Leverkusenit (0-3).

Një tifoz i vendosur në tribunën jugore shfaqi probleme serioze shëndetësore dhe megjithëse iu dha ndihma e nevojshme, nuk mundi të mbijetonte.

Spikeri i stadiumit njoftoi të pranishmit në “Veltins Arena” për ngjarjen e hidhur.

Në respekt të tifozit që humbi jetën, tifozët e të dyja skuadrave ndaluan së brohorituri në minutat e fundit të ndeshjes kur rezultati ishte 0-3, si dhe ndalën së valëvituri flamujt e tyre.

Rezultati i ndeshjes në këtë rast kaloi në plan të dytë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...