Featured

Një titullar kërkon rritje page, Reali i prerë: Boll i ke aq miliona, të mjaftojnë

Ferland Mendy mbylli sezonin e tretë me Realin e Madridit. Mbrojtësi i majtë është kthyer në titullar fiks tek ekipi i Carlo Ancelottit, teksa dha kontributin e tij në fitimin e titullit kampion, Superkupës së Spanjës dhe Champions League.

27-vjeçari ka kontratë deri në vitin 2025 me “Los Blancos” dhe përfiton 4.6 milionë euro në sezon. Miliona që nuk mjaftojnë më sipas lojtarit francez, i cili u ka kërkuar drejtuesve rinovimin dhe rritjen e pagës.

Ok Diario shkruan se kërkesa e lojtarit me origjinë nga Senegali është refuzuar nga presidenti Florentino Perez. “Boll i ke aq miliona, janë mese të mjaftueshme për ty”, ka qenë përgjigja për Mendy.

Te Reali nuk e kanë problem nëse e humbasin lojtarin anësor. Nëse ai ka pakënaqësi mund të kërkojë për një klub tjetër që është i gatshëm të paguajë 55 milionë euro për t’ia “rrëmbyer” klubit spanjoll.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency