Futboll

Një tjetër Dinamo në karrierën e Bakajt, shqiptari pranë transferimit te kampionët bjellorusë

Elis Bakaj në fund të këtij viti pritet të ndryshojë skuadër por jo kampionat. Sulmuesi shqiptar i cili ka spikatur në këto dy vite me Shakhtyor Soligorsk ka arritur akordin me skuadrën e Dynamo Brest që është shumë pranë fitimit të titullit kampion në këtë sezon. Bakaj është tunduar edhe nga mundësia për të luajtur në Champions League, ndërkohë që ka qenë vetë presidenti i Dynamo Brest ai që ka kontaktuar futbollistin shqiptar për t’u transferuar te skuadra e tij pasi e pëlqen sëtepërmi Bakajn. Në këtë edicion Bakaj u përpoq të udhëhiqte Shakhtyor Soligorsk drejt fitimit të titullit në Bjellorusi por nuk ja doli pasi 10 golat dhe 12 asistet e tij në kampionat nuk mjaftuan ndërkohë që gjatë këtij viti kalendarik numëron dhe 4 gola në Kupë dhe 1 në kualifikueset e Europa League. Me Dynamo Brest, Bakaj do të firmosë një kontratë 2-vjeçare dhe paga e tij do të jetë më e lartë se te Shakhtyor Soligorsk. Dynamo Brest do të jetë skuadra e tretë me emrin Dynamo në karrierën e Elis Bakajt pas Dinamos së Tiranës dhe Dinamos së Bukureshtit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency