Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Një tjetër Mbappe braktis PSG-në, bëhet shok skuadre me Zhegrovën

Pas Kylian edhe Ethan Mbappe do të largohet nga Paris Saint-Germain këtë verë.

17-vjeçari gjeti pak hapësirë ​​për veten e tij në ekipin e parë në PSG-së, duke grumbulluar tre paraqitje në Ligue 1 dhe dy në Kupën e Francës dhe gjithashtu duke shijuar në disa momente ndarjen e fushës edhe me vëllain e tij të madh.

Lexo edhe:

Megjithatë, tani, Ethan Mbappe ka vendosur t’i japë fund përvojës së tij te PSG-ja dhe është gati të nënshkruajë me skuadrën ku luan sulmuesi i përfaqësues së Kosovës Edon Zhegrova, me Lille.

Klubi nga veriu i Francës bëri gjithçka për të joshur Ethan-in dhe ia doli. Mesfushori, Mbappe ka treguar shumë personalitet, gjë që e shtyu Lille-n të veprojë shpejt dhe të përfitojë nga përfundimi i kontratës me PSG-në.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...