Kosova

Një tjetër stadium modern për Kosovën, prezantohet projekti i ri (Foto)

Pas “Fadil Vokrrit”, në Kosovë pritet të nisë shpejt puna për të pasur një tjetër stadium modern. Kjo pasi gjatë ditës së djeshme është prezantuar në Mitrovicë projekti për rinovimin tërësor të stadiumit të qytetit, “Adem Jashari”.

Kanë qenë kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Baftiri, dhe Drejtori i Sporteve në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve të Kosovës, Iber Alaj, që në një takim, kanë prezantuar edhe projektin e ri, që pritet të kushtojë rreth 12 milionë euro.

Bëhet fjalë për një rikonstruksion tërësor të stadiumit, ku do të shtohen parkingu publik, parkingu për zonën VIP dhe për mediat, tribuna për tifozët miq, hapësira rekreative dhe fusha të tjera përreth, etj., ndërsa impianti pritet të kalojë në kategorinë 4 të UEFA-s, për të pritur ndeshje ndërkombëtare.

Nga ana e saj, Komuna e Mitrovicës dha garancinë maksimale për mbështetjen e realizimit të këtij projekti me shpronësimin e hapësirave, etj., me qëllim që të nisë puna sa më shpejt, për stadiumin “Adem Jashari”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency