Abissnet Superiore

Një tjetër sulmues për Duron, Laçi firmos me Ilirid Ademin

Ilirid Ademi është futbollisti më i ri i Laçit. Shqiptari nga Maqedonia e Veriut luan si sulmues i majtë, por gjithashtu di të përshtatet edhe në pozicione të tjera të repartit të avancuar, ndaj pritet të shndërrohet në një lojtar xholi për trajnerin Shpëtim Duro.

Sulmuesi 26-vjeçar e ka nisur karrierën me Gostivarin, ndërsa më pas ka veshur edhe fanellat e skuadrave si Makedonija GP, Renova e së fundi Shkupi, me të cilët luajti 31 ndeshje në sezonin e fundit, shënoi 4 gola dhe dha tre asiste.

Ilirid Ademi do të vihet menjëherë në dispozicion të trajnerit Shpëtim Duro dhe ndonëse do të jetë e vështirë të marrë minuta në përballjen e parë ndaj Anderlechtit më 5 gusht, pritet të jetë një forcë më shumë për sulmin gjatë sezonit të ardhshëm të kampionatit.

Laçi ia doli të arrijë një kualifikim historik në turin e tretë të Conference league, pasi eliminoi në mënyrë surprizë rumunët e Universitateas së Craiovës, një ekip me buxhet shumë më të madhe dhe lojtarë shumë më cilësorë në përbërje.

Megjithatë bardhezinjtë do të luajnë për herë të parë në historinë e tyre në turin e tretë eliminator të një kompeticioni europian, teksa shorti u ka vënë përballë gjigantët belgë të Anderlechtit, një ekip me mjaft tradita në arenën europiane dhe që ka nxjerrë shumë yje të futbollit botëror.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency