Bundesliga

Një tjetër titullar do largohet nga M’Gladbach, e ardhmja drejt Serie A

M’Gladbach do të humbasë në fund të sezonit një tjetër lojtar me parametra zero. Pas Matthias Ginter që u shpreh se nuk do rinovonte kontratën për t’u larguar në verë si lojtar i lirë (është drejt kalimit tek Interi), nga klubi gjerman do të largohet edhe Denis Zakaria.

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

Lojtari zviceran ndodhet në vitin e fundit të kontratës me M’Gladbach dhe ia ka bërë të qartë drejtuesve vendimin për t’u larguar nga ekipi ku luan prej korrikut të vitit 2017.

Klubi gjerman ka bërë publik vendimin e lojtarit, duke njoftuar fansat për largimin e 25-vjeçarit në fund të sezonit. Zakaria luan si mesfushor shkatërrues, por mund të bëjë edhe rolin e qendërmbrojtësit.

Lojtari i Zvicrës (40 ndeshje dhe 3 gola) pëlqehet shumë nga Juventusi dhe Roma në Serie A, Dortmundi do tentojë ta mbajë në Bundesliga, por nuk mungon as interesimi nga disa klube të Premier League.

Të Fundit

Bundesliga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Bayern Munich
34
24
5
5
97
37
+60
77
2Borussia Dortmund
34
22
3
9
85
52
+33
69
3Bayer Leverkusen
34
19
7
8
80
47
+33
64
4RB Leipzig
34
17
7
10
72
37
+35
58
5Union Berlin
34
16
9
9
50
44
+6
57
6Freiburg
34
15
10
9
58
46
+12
55
7Koln
34
14
10
10
52
49
+3
52
8Mainz 05
34
13
7
14
50
45
+5
46
9Hoffenheim
34
13
7
14
58
60
-2
46
10Borussia M'gladbach
34
12
9
13
54
61
-7
45
11Eintracht Frankfurt
34
10
12
12
45
49
-4
42
12Wolfsburg
34
12
6
16
43
54
-11
42
13Bochum
34
12
6
16
38
52
-14
42
14Augsburg
34
10
8
16
39
56
-17
38
15Stuttgart
34
7
12
15
41
59
-18
33
16Hertha BSC
34
9
6
19
37
71
-34
33
17Arminia Bielefeld
34
5
13
16
27
53
-26
28
18Greuther Fürth
34
3
9
22
28
82
-54
18


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency