Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Një uruguaian “i prish festën” Mazzarrit, do të mungojë për disa muaj

Një uruguaian "i prish festën" Mazzarrit, do të mungojë për disa muaj
Një uruguaian "i prish festën" Mazzarrit, do të mungojë për disa muaj

Walter Mazzarri e nisi me fitore aventurën e tij të dytë në pankinën e Napolit, falë suksesit 1-2 në transfertën ndaj Atalantës, megjithatë dëmtimi i mbrojtësit uruguaian Mathias Oliveira ka prishur humorin te ‘të kaltrit’.

Mbrojtësi ,që iu bashkua Napolit në verën e 2022-shit, do të qëndrojë jashtë fushave për disa muaj, pasi është evidentuar një dëmtim i shkallës së dytë në ligamente.

Lexo edhe:

Ky lajm shqetëson jo pak Mazzarrin, që nuk ka në dispozicion as portugezin Mario Rui dhe deri në muajin janar do të duhet të përshtatë në krahun e majtë të mbrojtjes brazilianin Juan Jesus.

Ndërkohë, De Laurentiis ka nisur të mbajë shënime, për të gjetur një tjetër mbrojtës të majtë, të cilin mund ta afrojë në merkaton e janarit, në mënyrë që Mazzarri të punojë me organikën e plotësuar.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...