Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Një vit më parë Mainz shkatërroi ëndrrën e Dortmund, Hummels: Ne do të bëjmë të njëjtën gjë të shtunën

Rreth një vit më parë Borussia Dortmund pësoi një nga zhgënjimet më të hidhura në historinë e saj, ndërsa barazimi 2-2 ndaj Mainz u mohoi “verdhezinjve” titullin kampion të Bundesliga-s.

Këtë sezon Mainz rrezikon rënien nga Bundesliga dhe duket se ky është momenti i hakmarrjes për ekipin e Dortmund.

Lexo edhe: 

Duke folur për mediet në prag të ndeshjes që luhet të shtunën, mbrojtësi i Dortmund-it, Mats Hummels u shpreh se duan vetëm fitore dhe se ndaj Mainz do luajnë ashtu siç bënë ata vjet nga “verdhezinjve”

“Ndeshjet e ardhshme do të jenë ndeshje përgatitore për finalen. Të shtunën duhet të japim 100%, ata luftuan në mënyrë ‘sportive dhe të ndershme’ një vit më parë dhe tani duhet të presin të njëjtën gjë nga ne”-deklaroi Hummels.

Mesazhi është i qartë, Hummels ua bëri të qartë kundërshtarëve të ndeshjes së ardhshëm se ka ardhur momenti për të marrë hak.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...