Merkato

Një “xholi” për Conten, Inter kërkon informacione për Florenzin

Alessandro Florenzi po bën mjaft mirë me fanellën e Paris Saint Germain ku është në huazim nga Roma, por klubi francez nuk duket i bindur të ekzekutojë të drejtën e blerjes së kartonit të tij për shifrën e 9 milionë eurove.

Nga kjo situatë është gati të përfitojë Interi, që vijon të jetë në kërkim të një anësori të majtë të disiplinuar taktikisht, por edhe të shpejtë e me aftësi të mira sulmuese, për të shkuar shpesh deri në fundore.

Pikërisht mbrojtësi italian është një nga të preferuarit e Contes, që e njeh Florenzin që nga koha kur drejtonte Italinë dhe e pati kërkuar edhe më herët te Interi, por nuk arriti dot ta veshë zikaltër.

Florenzi është një lojtar që luan me këmbën e djathtë, por mund të bëjë mjaft mirë edhe në të majtë, duke qenë një lloj xholi për teknikun zikaltër, por njëkohësisht duke rritur numrin e italianëve te Interi.

Përveç Florenzit, zikaltrit po ndjekin me mjaft interes edhe italianin e Chelsea-t, Emerson Palmeiri, një tjetër futbollist i preferuar nga Conte, pasi ishte ky i fundit që e mori në Londër tre vite më parë.

Gjithsesi rruga që të çon te Florenzi duket më e lehtë, pasi Roma nuk dëshiron ta rikthejë më në kryeqytet dhe është gati të pranojë një ofertë prej 8-9 milionë eurosh për kartonin e 30-vjeçarit italian.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency