Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Njeriu i momentit te Bayernit: Super ekip, mund të mposhtim çdo kundërshtar

Eric Choupo-Moting është risia e këtij sezoni te Bayern Munchen. Sulmuesi kamerunas, edhe pse nuk është kthyer në një titullar fiks te kampionët e Gjermanisë, ia ka dalë të shënojë tetë gola deri në këtë fazë të sezonit në të gjithë kompeticionet.

33-vjeçari po e shijon në maksimum largimin e Robert Lewandowskit dhe po shfaqet vendimtar për bavarezët në minutat që ka zbritur në fushë, kryesisht nga stoli. Choupo-Moting shënoi një gol shumë të bukur në fitoren 2-0 që Bayerni arriti të martën ndaj Interit.

Sulmuesi afrikan u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes. Ambiciet i ka të mëdha, njësoj si shokët e ekipit, teksa në një prononcim për kanalin zyrtare të klubit ai u shpreh: “Champions League është një kompeticion i madh dhe ne duam të fitojmë çdo ndeshje.

Ne e dimë se është diçka e veçantë të arrish gjashtë fitore në një grup si ky me Interin dhe Barcelonën, por kjo është ajo që ne donim. Bayerni ka cilësi të mjaftueshme për të mposhtur këdo”, u shpreh Choupo-Moting.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....