Futboll

Njeriu i momentit, Uzuni vlersësohet si më i miri i javës në Kroaci

Myrto Uzuni po kalon një moment vërtetë të artë. Ky sezon është për t’u vendosur në kornizë për sulmuesin anësor. Fillimisht i dha kualifikimin Laçit në Europa League ndaj Anorthosis me golin e tij, më pas i realizoi Skënderbut në Korçë duke u dhënë një pikë me vlera bardhezinjëve. Vetëm 1 ditë më pas Uzuni u transferua te Lokomotiva e Zagrebit në Kroaci. Fitoi menjëherë besimin e trajnerit duke u shndërruar në një titullar të padiskutueshëm te skuadra e tij e re. Pas golit të parë dhe aktivizimit si titullar në disa ndeshje radhazi erdhi edhe grumbullimi në kombëtaren shqiptare nga Christian Panucci. U aktivizua në pjesën e dytë në miqësoren ndaj Jordanisë në një ndeshje ku fati nuk ishte me të pasi u ndal nga shtylla. Ëndrra e tij u bë realitet me Uzunin që u aktivizua titullar që në ndeshjen e tij të parë zyrtare me kombëtaren shqiptare duke qenë një lojtarët më të mirë në fushë të kuqezinjëve në humbjen 2-0 ndaj Izraelit. Dhe menjëherë pas asaj sfide shqiptari realizoi një gol dhe dha 1 asist në fitoren 2-0 të Lokomotivës së Zagrebit ndaj gjigandëve kroatë të Hajdukut të Splitit. Një paraqitje e shkëlqyer e Uzunit që pasi u përfshi në formacionin më të mirë të javës është përzgjedhur dhe lojtari më i mirë i raundit të 11-të. Menjeherë pas këtij vlerësimi 23-vjeçari nga Berati foli për faqen zyrtare të klubit të Lokomotivës ku nuk e fshehu lumturinë e tij.

“Ndihem mirë pas fitores kundër Hajdukut. Jam i gëzuar që jam zgjedhur lojtari i javës. Por pa ndihmën e shokëve nuk do të kisha bërë një ndeshje të mirë. U shfaqëm si ekip i madh dhe e kontrolluam ndeshjen ndaj Hajdukut”.Sekreti i përshtatjes? Isha me fat që të gjithë ne kemi qenë fantastikë që në ditën e parë. Gjithashtu dua të shtoj se kam ardhur në një ekip të shkëlqyer, me një trajner të shkëlqyer. Kemi lojtarë me cilësi të mira dhe vërtetë po e shijoj këtë eksperiencë të re që kam nisur te Lokomotiva”.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency