Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

Njihuni me “bishën” e re të Michael Jordan, arrin shpejtësinë 482 km/h

Nuk është sekret që Michael Jordan është i pasionuar pas makinave dhe shpejtësisë. Falë prodhuesit amerikan Hennessey, mësohet se cila është makina që sapo ka future në garazhin e tij legjenda e NBA-së.

Nuk është as më shumë dhe as më pak se Hennessey Venom F5 (nga sa shihet në foto, në versionin roadster). Bëhet fjalë për një prej kabrioleve më të shpejta (dhe më të shtrenjta) në planet.

“Lodra” e re e Jordanit ka një motor V8 6.6, me turbo dyfishtë, e me fuqi 1,842 CV (arrin deri në 482 km/h).

Me një fuqi të tillë, kjo “bishë” është e aftë të arrijë një shpejtësi të tillë për ta befasuar edhe mitin e Chicago Bulls, që është një koleksionist i makinave sportive.

Lexo edhe:

Sigurisht, Jordan ka një përvojë në makina ultra të shpejta: jo më kot në kohën e tij ai kishte një Bugatti Veyron Grand Sport që i kalonte 400 km/h.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...