Kupa e Shqiperise

Njoftimi i Federatës, ja kur hidhet shorti i Kupës

Këtë të premte, në orën 11:00, në ambientet e stadiumit “Air Albania” (në sallën e konferencave për shtyp) do të hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë për edicionin 2020.

Ekipet gjysmëfinaliste janë: Kukësi, Tirana, Teuta dhe Bylis. Nga shorti do të përcaktohen dy çiftet dhe datat e përballjeve, ndërsa finalja e Kupës së Shqipërisë do të luhet më datën 2 gusht.

Trofeu i Kupës, përveçse prestigjoz dhe me përfitim financiar, është gjithashtu një derë e hapur për të luajtur në Europa League sezonin e ardhshëm. Sigurisht që për Tiranën dhe Kukësin Europa arrihet nëpërmjet kampionatit, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Bylisin dhe Teutën, që me pozicionet aktuale në kampionat pa Kupën nuk mund të marrin pjesë në Europa League.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency