Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Njoftimi i kampionëve, Ballkani largon dy ish-lojtarë të Superiores

Klubi kampion në fuqi në Superligën e Kosovës, Ballkani, ka njoftuar këtë të premte se ka ndërprerë marrëdhënien kontraktuale me dy futbollistë: Dejan Zarubica dhe Lucas Cardoso. Në njoftimin e shkurtër të ekipit nga Suhareka nuk jepen më shumë informacione, por thjesht falënderohen lojtarët për kontributin e dhënë.

Kujtojmë që dy lojtarët në fjalë janë të njohur edhe për përvojën e tyre në Kategorinë Superiore. Zarubica sezonin e kaluar ka qenë pjesë e Laçit, ndërsa Lucas Cardoso ka qenë në dy periudha të ndryshme pjesë e Partizanit. Duket se dy lojtarët nuk kanë pasur ndikimin e pritshëm te Ballkani gjatë pjesës së parë të këtij sezoni.

 

 

 

 

 

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...