Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Njolloset sërish peshëngritja shqiptare, Evangjeli Veli rezulton pozitive

Peshëngritja shqiptare njolloset përsëri nga dopingu. Evangjeli Veli ka rezultuar pozitive në testet e kryera së fundmi nga qendra ndërkombëtare e Testimeve, teksa peshëngritësja kuqezi sipas analizave rezulton se ka përdorur stanazolol.

Në datën 29 maj Veli arriti që të fitonte dy medalje në kampionatin europian të zhvilluar në Tiranë, duke koleksionuar një medalje ari dhe një argjendi, por gëzimi duket se është zbehur shpejt, pas gjetjes së gjurmëve të stanazololit.

Veli rrezikon që të pezullohet për një kohë të konsiderueshme, për shkak se është një veprim i përsëritur, teksa dhe në vitin 2018-të rezultoi përdoruese e substancave të ndaluara. Para se të merret vendimi, do të priten dhe analizat e një testi të dytë, që është bërë në datën 3 gusht.

Në të shkuarën Shqipëria ka vuajtur shumë herë pasojat e dopingut, teksa nuk kanë qenë të pakët sportistët që kanë rezultuar përdorues të substancave të ndaluara.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kategoria Superiore

Në një lidhje direkte me emisionin “ELITE SHOW”, – çdo të hënë në SportNews (21:00) nën moderimin e Gjergji Stefës, drejtori sportiv i Skënderbeut,...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...