Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Noah Okafor në “ankand”, e duan në Itali dhe Angli

Noah Okafor e ka ndarë mendjen dhe nuk do ta rinovojë kontratë me Salzburgun, që në verë do të detyrohet të dëgjojë ofertat për sulmuesin zviceran.

22-vjeçarit i mbetet edhe një vit kontratë dhe austriakët duhet të vendosin çmimin për të. Milani në Itali mbetet i interesuar për shërbimet e Okafor.

Lexo edhe:

Paolo Maldini e ka lavdëruar publikisht sulmuesin pas ndeshjes në grupet e Championsit.

Kuqezinjtë kanë rivalë për sulmuesin, pasi edhe Leipzigun në Gjermani e tri klube angleze interesohen për ta blerë atë nga Salzburgu në momentin e hapjes së merkatos.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...