FA Cup

Norwich eliminon Tottenhamin, kualifikohen edhe Man. City e Leicester

Norwich ka bërë surprizën mbrëmjen e sotme në FA Cup, pasi ka eliminuar skuadrën e Tottenhamit, duke siguruar kalimin për në fazën çerekfinale të këtij kompeticioni.

Pas barazimit 2-2 në ndeshjen e parë në Norwich, edhe mbrëmjen e sotme në Londër koha e rregullt nuk prodhoi fitues, pasi u mbyll në barazim 1-1, me Vertonghen që kaloi në avantazh “Spurs”-at dhe Drmic që riktheu baraspeshën.

Edhe pas luajtjes së 30 minutave shtesë, skuadra e Jose Mourinhos nuk arriti të gjejē golin e fitores, ndërsa nga pika e penalltisë fati u buzëqeshi lojtarëve të Norwich, të cilët fituan 2-3 dhe u kualifikuan për më tej.

Siguroi kualifikimin për në çerekfinale edhe Manchester City, që triumfoi me rezultatin minimal 0-1 në transfertën ndaj Sheffield Wednesday, falë golit të Sergio Agueros, ndërsa më tej avancoi edhe Leicester qe fitoi 1-0 ndaj Birmingham.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency