Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Notat e Inter-Atalanta/ Asllani me personalitet, Gjimshiti agresiv!

Inter hodhi një hap të madh drejt titullit numër 20 në Serie A, teksa mposhti në San Siro, Atalantën me shifrat 4-0. Pjesë e ndeshjes ishin edhe dy futbollistët e kombëtares, Kristjan Asllani për Interin dhe Berat Gjimishiti te Atalanta.

Të dy lojtarët kuqezinj ishin pjesë e lojës nga minuta e parë deri në të fundit duke u aktivizuar për të gjithë ndeshjen. Në notat e Eurosport, Asllani edhe prej fitores së skuadrës së tij kishte një notë më të lartë se Gjimshi, teksa për mesfushorin theksi vendosej te personaliteti i shfaqur në fushë.

Lexo edhe:

Asllani, nota 6- “Zgjedh pothuajse gjithnjë momentin dhe kohën e duhur për të realizuar lëvizjet në mesfushë. Shfaq edhe shumë personalitet kur shoqëron skuadrën në fazën ofensive”.

Gjimshiti, nota 5- “E nis ndeshjen me shumë agresivitet. Por, me kalimin e minutave ashtu si pjesa tjetër e skuadrës së Atalantës, përfundon nën trysninë e Interit”.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...