Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Nottingham Forest ngec në “City Ground”, Burnley merr pikën e parë të sezonit

Nottingham Forest-Burnley ndajnë pikët në javën e pestë të Premier League, me sfidën që u mbyll me barazimin 1-1.

U deshën plot 41 minuta që të zhbllokohej sfida, me Amdouni që gjeti rrugën drejt rrjetës dhe kaloi miqtë në avantazh.

Lexoni edhe:

Pavarësisht tentativave nga ana e vendasve pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1.

Në minutën e 62’ Hudson-Odoi do të barazonte për ekipin e Nottingham Forest.

Burnley tentoi sërish të gjente golin, por ajo goditje u anulua në minutën e 77’ pas verifikimit nga VAR për prekje të topit e dorë.

Miqtë e mbyllën këtë ndeshje me 10 lojtarë, pasi në minutën e 90+5’ Foster mori karton të kuq dhe la Burnley në inferioritet numerik.

Pas raundit të pestë te Premier League, Nottingham Forest renditet në vend të tetë me shtatë pikë, teksa Burnley që merr pikën e parë të sezonit renditet në vend të 19-të.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...