Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Nottingham Forest shijon pikët e para, triumfon ndaj Sheffield United në javën e dytë

Nottingham Forest triumfon ndaj Sheffield United me rezultatin 2-1 në sfidën e parë të javës së dytë në Premier League.

Të dyja skuadrat ishin në kërkim të pikëve të para sezonale, ndërsa vendasit kaluan të parët në avantazh, madje që në fillim, pasi Awoniyi realizoi golin e parë të ndeshjes në minutën e tretë.

Lexo edhe:

Një gol i cili vendosi në lëvizje të dyja skuadrat, por fraksioni i parë nuk solli ndryshim rezultati.

Ne pjesën e dytë, Hamer realizoi golin e barazimit momental në minutën e 48-të dhe me kalimin e minutave, të dyja skuadrat u shfaqën kërkuese në portat respektive.

Në minutën e fundit, në të 90-tën, Wood, i cili erdhi nga stoli në minutën e 84-të realizoi golin e dytë dhe të fitores për Nottingham, duke çuar në delir vendasit.

2-1 dhe skuadra e Cooper shijon pikët e para të sezonit, duke lënë pas disi disfatën ndaj Arsenal, ndërsa në krahun tjetër, skuadra e promovuar në këtë edicion, Sheffield duhet të presë ende për pikët e para të sezonit.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...