Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Nottingham Forest transferon portierin amerikan të Arsenalit

Nottingham Forest transferon portierin amerikan të Arsenalit
Nottingham Forest transferon portierin amerikan të Arsenalit

Nottingham Forest ka gjetur portierin që do të mbrojë portën për sezonin e ri. Klubi historik anglez ka arritur marrëveshjen me Arsenalin për amerikanin Matt Turner, i cili do të transferohet në Nottingham.

Turner, 29-vjeçar, ka qenë portier i dytë te ‘Topçinjtë’, por Arsenali synon të afrojë gardianin David Raya nga Brentford, për të rivalizuar me portierin titullar Aron Ramsdale.

Lexo edhe:

Sezoni ne kaluar Nottingham pati në huazim Keilor Navas, i cili u rikthye te Paris Saint Germain dhe tashmë do t’i besojë portierit titullar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Matt Turner, mbrojtjen e portës.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...