Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Nottingham “peshkon” në Serie A, firmos me mesfushorin e Atalanta-s

Remo Freuler është zyrtarisht lojtari më i ri i Nottingham Forest.

30-vjeçari do të luajë për herë të parë në Premier League, ndërsa “The Reds” shpenzuan plot 8 milinonë euro për kartonin e tij.

Zviceriani ishte pjesë e Atalanta-s nga vera e vitit 2015, ndërsa me bergamaskët zhvilloi 260 ndeshje dhe realizoi 21 gola në total, ndërkohë në CV ka edhe 4 gola në 46 ndeshje me Zvicrën.

Nottingham Forest mori fitoren e parë pas 23 vitesh në “ishull” këtë fundjavë pëballë West Ham, ndërsa në harkun e 24 orëve ka zyrtarizuar tre goditje, Dennis, Kouyate dhe Freuler, ndërsa është shumë pranë sulmuesit të Brighton, Neal Maupay për 15 milionë euro.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...