Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Novak Djokovic than barin me peshqir dhe triumfon në sfidën e raundit të parë në Wimbledon

Novak Djokovic triumfoi në ndeshjen e tij të parë të raundit në Wimbledon 2023, ndërsa kërkon të fitojë titullin e 24-të të Grand Slam për meshkuj në turne.

Pas setit të parë Djokovic dhe kundërshtari i tij Pedro Cachin pritën rreth një orë e gjysmë për të vazhduar me përballen për shkak se reshjet e shiut lagën fushë dhe përballja u bë e pamundur.

Lexo edhe: 

Kur ndeshja rifilloi, Djokovic triumfoi 6-3 6-3 7-6 kundër argjentinasit për të vazhduar rrugëtimin e tij për titullin e pestë radhazi në Wimbledon.

Ndër të tjera një episod jo normal ndodhi në këtë përballje, me Djokovic që po mundohej të thante dyshemenë me peshqir për të rifilluar sfida.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...