Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Nuk bindi në Angli, Aston Villa i “tregon derën” Zaniolo-s

Soccer Football - Premier League - Chelsea v Aston Villa - Stamford Bridge, London, Britain - September 24, 2023 Aston Villa's Nicolo Zaniolo in action with Chelsea's Raheem Sterling REUTERS/David Klein/File Photo

Aston Villa nuk ka ndërmend të blejë kartonin e Nicolo Zaniolo nga Galatasaray.

Klubi anglez verën e kaluar e mori sulmuesin italian në formë huazimi nga Galatasaray me të drejtën e blerjes në fund të huazimit për 27 milionë euro.

Lexo edhe: 

Megjithatë, Zaniolo nuk bindi në Premier League dhe sipas raportimeve të medieve britanike ai do të kthehet në Turqi në korrik, me shpresën për t’u transferuar, ndoshta në Serie A.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...