Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nuk di të ndalë, Ronaldo: Do luaj edhe në Euro 2024, ambicia ime është e madhe

Pavarësisht vështirësive të kohëve të fundit, Cristiano Ronaldo nuk ka ndërmend të heqë dorë nga të luajturit. Këtë e ka konfirmuar vetë sulmuesi portugez, duke thënë se ndonëse është moshën 37-vjeçare synon të vazhdojë karrierën të paktën deri në Euro 2024.

“Udhëtimi im nuk ka përfunduar ende”- tha CR7, i cili mori çmimin “Quinas de Ouro” si golashënuesi më i mirë, i dhënë nga Federata Portugeze e Futbollit.

Më tej sulmuesi theksoi se dëshiron që të luajë edhe në Europianin 2024.

“Dua të jem i pranishëm në Kampionatin Botëror 2022 dhe në Kampionatin Europian 2024. Ndihem shumë i motivuar. Ambicia ime është e madhe”-shtoi ai.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...