Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Nuk dua ta them, por Reali i ka gjithmonë me vete arbitrat”, De Ligt: Ja pse i kanë 14 trofe!

Real Madrid, siguroi një biletë për në finalen e Champions League teksa spanjollët eliminuan në një gjysmëfinale dramatike në Santiago Bernabeu, Bayern Munich. Gjermanët kaluan të parët në avantazh, por u përmbysën në tre minuta (88 dhe 91) nga një dygolësh i Joselu.

Ndërkohë, në shtesë bëri të diskutohej shumë një episod kur De Ligt shënoi për Bayern, por goli u anulua pasi më parë aksioni u ndal për një pozicion jashtë loje. Protestat e bavarezëve ishin të shumta pasi në atë moment nuk u bë e mundur ndërhyrja e VAR.

Lexo edhe: 

Pas sfidës, De Ligt theksoi se gabimi i arbitrave bëri diferencën ndërsa shtoi se Real Madrid nuk dorëzohet kurrë edhe kur duket i mundur.

“Nuk dua ta them që Reali ka gjithmonë arbitrat në krahun e vet, por një gabim i arbitrave bëri diferencën. Anësori më kërkoi falje dhe më tha se gaoi. Kjo është e turpshme.

Pastaj e vërteta është se Reali nuk dorëzohet kurrë. Kur mendon se ata janë të “vdekur”, ata rikthehen sërish në ndeshje dhe të japin një goditje. Ja përse kanë 14 Champions League”, u shpreh De Ligt.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...