Futboll

Nuk duron më dhimbjet dhe operohet, Mesut Ozil rikthehet vitin e ardhshëm

Mesut Ozil ka vendosur t’i japë fund problemeve në shpinë. Fantazisti turko-gjerman e ka ndarë mendjen dhe ka kryer një ndërhyrje kirurgjikale që do e mbajë jashtë fushave të blerta për rreth 3 muaj.

Një mungesë e madhe për ekipin e Basaksehirit dhe trajnerin Emre Belozoglu, me mesfushorin ofensiv që pritet të rikthehet i gatshëm në vitin 2023.

Basaksehir renditet përkohësisht në vend të tretë në kampionatin turk, ndërkohë që po garon edhe në Conference League, aty ku ka fituar dy sfidat e para në grupin A (Hearts, Fiorentina).

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency