Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Nuk durova dot kur i pashë duke lotuar”, ëndrra e fundit e Kroos me Realin

Toni Kroos zhvilloi ndeshjen e fundit në “Santiago Bernabeu”. Mesfushori i madh gjerman ka vendosur të tërhiqet nga futbolli aktiv pas përfundimit të Euro 2024.

Finalja e Champions League përballë Dortmundit (1 qershor), do të jetë e fundit për një ndër më të mëdhenjtë e historisë në rolin e tij me fanellën “Los Blancos”.

 

Më pas Europiani me Kombëtaren dhe largimi përfundimtar nga futbolli aktiv si kampion. Një vendim i guximshëm për t’u tërhequr në momentin më të mirë.

Pavarësisht se mund të luante pa frikë edhe disa sezone në nivele të larta te Reali i tij i dashur ose në MLS-në amerikane, ku qetësisht dhe pa presion do të shijonte vitet e fundit të karrierës.

33-vjeçari u nderua nga tifozët, shokët, stafi teknik dhe klubi gjatë Real-Betis. Ndërkohë që emocionet shpërthyen dhe lotët nuk mund të mbaheshin më në momentin që përqafoi fëmijët e tij.

Lexo edhe:

Po përpiqesha të isha i fortë, pastaj pashë reagimin e fëmijëve të mi. Ata po qanin dhe një gjë e tillë më shkatërroi plotësisht…

Dua të falënderoj gjithë tifozët e Realit, klubin, shokët e mi, të gjithë. Në këto 10 vite këtu jam ndjerë si në shtëpinë time. Kam përjetuar momente të paharrueshme.

Tani shpresoj të fitojmë Championsin e 15-të, do të ishte mënyra më perfekte për t’u ndarë me Realin”, u shpreh gjermani unik, i cili do u mungojë të gjithëve.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....