Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

“Nuk e duam”/ Nënkampionët e Francës nuk pyesin për tifozët, zyrtarizojnë afrimin nga Roma

Tifozët e Marseille protestuan ashpër kundër blerjes së Jordan Veretout, por klubi francez nuk u tërhoq dhe sot ka zyrtarizuar afrimin e mesfushorit nga Roma në huazim me të drejtë blerje për 10 milionë euro.

29-vjeçari ka firmosur për katër vite me nënkampionët e Francës, kontratë nga e cila do të përfitojë 3 milionë euro në sezon. Veretout nuk bënte më pjesë në planet e Jose Mourinhos.

Po pse tifozët e Marseille dolën kundër këtij afrimi? Ata nuk i kanë harruar disa sjellje të lojtarit në kohën kur luante në Ligue 1, kampionat ku ka veshur fanellat e St Etienne dhe Nantes.

Sipas tyre ai nuk është i denjë për të luajtur me Marseille, por tani i takon Veretout t’u ndryshojë mendjen dhe t’i bëjë për vete me performancat pozitive në fushë.

Mesfushori fitoi Conference League me Romën sezonin e fundit pas suksesit në Tiranë, teksa numëron pesë ndeshje me kombëtaren e Francës. Debutimi ndodhi shtatorin e kaluar.

 

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...