Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Mbretit

“Nuk e kishim fituar këtë trofe prej 9 vitesh, të fitosh me Realin është gjithnjë e veçantë”

Ditën e shtunë ndaj Osasunës, ekipi adrilen arriti të fitojë me rezultatin 2-1 falë 2 golshit të brazilianit Rodrygo.

Luka Modriç ka fituar shumë trofe me Real Madrid por fitimi i Kupës së Mbretit ishte një emocion i veçantë për të.  Futbollisti i Realit do të shtonte.

“Të fitosh me Realin është gjithnjë një emocion i madh, kam fituar shumë me këtë klub por më kishte marrë malli të prekja sërish Kupën e Mbretit. Hera e fundit ishte ndaj Barcelonës 9 vite më parë. “

Si ndjehesh teksa merr kaq shumë duartrotikje në fushë?

“Realisht është një emocion i madh, ndihem krenar për këtë fakt. I falenderoj mbështetësit pasi kjo situatë është e përhershme dhe mua më gëzon. Jam i lumtur që jam pjesë e këtij klubi.”

Pas fitimit të Kupës së Spanjës, Realin e Madridit e pret një ndeshje e vështirë ndaj Manchester City në “Santiago Bernabeu”, në orën 21:00.

 

 

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...