Bundesliga

Nuk është Mane e as Werner, Bundesliga ka një tjetër “përbindësh” pas largimeve të Lewës dhe Haaland

Pas largimit të Robert Lewandowskit dhe Erling Haaland dhe afrimeve të Sadio Mane dhe Timo Werner në klubet gjermane u mendua se këta dy do ishin yjet e padiskutuar të sulmit në elitën e futbollit gjerman.

Sipas medieve gjermane “përbindëshi” i ri i Bundesligës luan në Eintracht Frankfurt dhe ai është 23-vjeçari Randal Kolo Muani.

Megjithëse duhet theksuar se francezi është ende shumë larg yjeve të sipër përmendur, ai ka tërhequr vëmendjen dhe simpatinë e tifozëve.

Sulmuesi ka vënë shumë në vështirësi mbrojtjet e kundërshtarëve që nga momenti kur u transferuar te Eintracht Frankfurt, ndërsa deri më tani ka mundur të shënojë vetëm ndaj Bayern Munich, në sfidën që u mbyll me fitoren 1-6 të kampionëve të Gjermanisë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency